O nas

 

Schronisko

Schronisko Odrodzenie to prawie od samego początku swojej działalności miejsce magiczne. Umiejscowione w sercu Karkonoszy tuż przy przełęczy Karkonoskiej. Jest miejscem przecięcia szlaków.. miejscem granicznym między Polską a sąsiadującymi Czechami, miejscem wypoczynku i przygody. Miejscem długich wakacyjnych wędrówek oraz ciepłym domowym schronieniem dla amatorów jak i średnio-zaawansowanych narciarzy. Zimą czekają na Was wg nas jedne z najlepiej działających stoków narciarskich w tej części Europy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym MENU w bufecie serwujemy domowe obiady i regionalne przysmaki.

 

Historia Schroniska

Historia zawsze ma swój początek. Naszym odrodzeniowym początkiem był dzień 1 marca 2009 roku, kiedy w schroniskowym budynku na nowo zaczęło tętnić życie. Każda osoba, która przemierza górskie szlaki, wie czym dla schroniska jest życie- ciepło, czystość, górska atmosfera. Te elementy złączone w całość spowodowały, iż w odrodzeniowych murach na nowo słychać gwar górskich opowieści, śmiechy zaprawione dobrym trunkiem, oraz czuć atmosferę dobrej górskiej gawędy.

Kim jesteśmy? Na ten temat można snuć długie opowieści, górskim podobne i wypisywać życiorysy. Jednakże naszym zamiarem jest stworzyć atmosferę przyjaźni pomiędzy Wami Szanowni Goście, a nami. Osoby które odwiedziły nasz zakątek, zdążyły zapewne zauważyć nas przemykających po salach schroniska, a ktoś zabawnie nazwał tą bieganinę „sympatycznym rozgardiaszem”, za co serdecznie dziękujemy.

Kierujemy się pasją oraz sentymentem do gór, a nad działaniem przyświeca słońce karkonoskiego nieboskłonu. Zaangażowanie to spowodowało, iż grupa osób udzielających się w „Odrodzenie Odrodzenia”, powiększa się z dnia na dzień. Jednakże Mili Państwo winniście wiedzieć, iż za całym pomysłem tchnięcia życia w schronisko stoją osoby, którym los tego budynku nie był i nie jest obojętny.

Nasze działania, które nazwaliśmy „Odrodzeniem Odrodzenia”, są przede wszystkim po to by miejsce to żyło i było odwiedzane przez Was Szanowni Państwo. Atmosferę tworzą ludzie, toteż zapraszamy do odwiedzin, rozmów, każda osoba pracująca w Naszym Odrodzeniu pogawędzi, udzieli trafnych rad wyboru szlaku, wspomoże w wędrówce.

Dobra kuchnia to podstawa. Który górołaz nie lubi domowych pierogów, schaboszczaka, bądź żurku na zakwasie z jajkiem? Nasz Bufet serwuje pyszności od 8:00 do 20:00
Zapraszamy w mury Odrodzenia i do zobaczenia na szlaku!

Nasza ekipa

 

Piotr Kaczmarek – prezes

 

 

Maria Kaczmarek – kierownik
Pani Maria Kaczmarek, Skarnica wiedzy na temat karkonoskich zakątków, szlaków, ścieżek i ścieżynek. Zawsze uśmiechnięta, chętna do rozmowy i pomocy. Nie jednego górołaza naprowadziła na właściwy szlak.

 

Asia Kaczmarek – żona prezesa
Żona Piotrka, Asia Kaczmarek. Uśmiech Asi i sympatia z jaką wita gości, każdego górołaza, zmęczonego i przemarzniętego do szpiku kości, potrafi rozgrzać i postawić na nogi, na co najmniej kolejne dziesiątki kilometrów.

 

Igor Kaczmarek – schroniskowy gawędziarz

Największy gawędziarz w schronisku, uwielbia grę w piłkę zarówno na boisku jak i na xboxie, trenuje różne sporty min narciarstwo alpejskie

 

Iga Kaczmarek – najmłodszy członek rodziny i ekipy Odrodzenia, podobnie jak starszy brat Igor, Iga na stoku zostawia wszystkich w tyle 😉

 

 

 

Rodzina na stoku w komplecie